SCADA/HMI 14.05.15

Отправлено 13 мая 2015 г., 23:36 пользователем Александр Пупена   [ обновлено 13 мая 2015 г., 23:36 ]


Курс "Розробка людино-машинних інтерфейсів на базі засобів SCADA/HMI" хоч і менше за об’ємом ніж "Пром мережі", однак зараз для нього практично нічого немає. Тому, очевидно я піду ітераційним способом.

На першому макрокроці зроблю лайт курс для технологів. Тут потрібна онлайн версія працюючої SCADA/HMI, тобто з доступом під WEB, щоб можна було показувати на існуючому інтерфейсі як усе працює. Отже, треба буде:

1) вибрати SCADA-програму з нормальним функціоналом для розверчення її на якомусь сервері (думаю НУХТовському але може будуть ще варіанти) з ВЕБ-доступом
2) написати демку спеціально під «гратися і подивитися усі можливості», щоб у кожного клієнта були свої локальні змінні
3) розвернути це все діло під різними соусами (для демонстрації нашої крутості, популяризації ВУЗа, популяризації спеціальності в все таке), в тому числі для тренування роботи з ЛМІ
4) зробити комплекс лекцій та лабораторок по роботі з типовими елементами SCADA/HMI

Благо, що книга з розділом для рівня технолога вже є. 

На другому макрокроці треба буде вже готувати лабораторки для автоматників. Поки-що програма SCADA/HMI не вибрана. Курс буде включати:
- матеріали з першого макрокроку (перший модуль), тобто з точки зору функціоналу,
- а потім другу частину з точки зору розробника
Тут теж прийдеться використовувати віртуальні машини і підготовлені віртуальні контролери. У цьому окрім зрозумілих переваг та необхідностей віртуалізації є ще одна велика перевага: використання одночасно декількох віртуальних ПЛК на різних мережах – Modbus RTU та Modbus TCP. 

Віртуалізація форева! Зараз практично немає ніяких перепон для створення віртуальних лабораторних робіт.   

Comments