11.3. Профіль PROFIDRIVE PROFIdrive (Profile Drive Technology) – стандарт профілю для PDS, який запропонований організацією PROFIBUS & PROFINET International для використання його сумісно з мережами PROFIBUS та PROFINET. В даній главі PROFIdrive розглядається тільки в контексті PROFIBUS DP. Слід зазначити, що використання частотних перетворювачів в мережі PROFIBUS не обов’язково передбачає використання профілю PROFIDRIVE. Для налаштування роботи приводу використовуються ациклічні сервіси. В режимі функціонування використовуються циклічні сервіси. 11.3.1. Функціональні елементи PROFIdrive 11.3.1.1. Слова управління та статусу (STW та ZSW) Автомати станів функціональних елементів управляється за допомогою керуючих слів Control (Control Words - STW), через які передається команда, а контролюються через слова статусу Status (Status Words - ZSW). Дані входів/виходів включають один або декілька сигналів уставок та дійсних значень для управління та контролю за приводом. Можливі комбінації сигналів складені в наперед визначених стандартних телеграмах. 11.3.1.2. Device Control FE. Автомат станів може перебувати в режимі No Fault (ZSW1.3=0) або Fault Present (ZSW1.3=1). Додатково визначені стани Warning Present (ZSW1.7=1) та No Warning (ZSW1.7=0). Підтвердження аварії проводиться командою Fault Acknowledge (STW1.7=1). Поведінка приводу в кожному стані визначається у самому пристрої, наприклад при конфігуруванні. 11.3.1.3. Communication FE. Для базової моделі PROFIdrive визначені наступні стани, які відносяться до комунікаційного Функціонального Елементу (рис.11.9): 1. Offline: відсутній зв’язок по мережі. 2. Preparation (Limited Communication): у цьому режимі працюють сервіси Acyclic Data Exchange та Alarm Mechanism; обмін даними I/O не підтримується; можливе конфігурування та діагностика пристрою. 3. Synchronisation (Not Synchronized): в цей час активуються сервіси циклічного обміну та проходить синхронізація. 4. Operation (Normal Operation, Synchronised): всі сервіси доступні. Перехід від стану до стану проводиться комунікаційними сервісами PROFIBUS, або самим приводом в результаті виникнення помилки. 11.3.1.4. Basic Drive FE. В стандарті 61800-7-1 автомат станів складається з двох станів: operating та not operating. В технології PROFIdrive автомат станів більш комплексний і охоплює додаткові стани та команди. Розглянемо більш детально загальний автомат станів для приводів PROFIdrive, а також для прикладних режимів управління моментом та швидкістю.
11.3.2. Загальний автомат станів для приводів PROFIdrive Загальний автомат станів PROFIdrive показаний на рис.11.10. Кожен стан нумерується S1-S5. Стан Operation (S4) співпадає з визначеним в стандарті і відповідає за операційний режим роботи приводу. Даний стан сигналізується 2-им бітом у першому cлові статусу (Operation Enabled - ZSW1.2=1). Стан-дартний стан Not Operating в PROFIdrive ділиться на декілька підрежимів: Switching On Inhibited, Ready for Switching On, Switched On а також Switching OFF. Логічний контролер може управляти автоматом станів тільки у випадку якщо: - комунікаційний функціональний елемент находиться в стані Operation; - виставлений режим віддаленого управління Control Requested (ZSW1.9=1); - контролер відправляє команду Control By PLC (STW1.10=1), повідомляючи, що він готовий до управління і його значення даних є вірними; - контролер відправляє команду ON (STW1.0=1), включаючи PDS; - PDS сигналізує про готовність до операційного режиму сигналом Ready To Operate (ZSW1.1=1). На рис.11.9 в прямокутниках показані стани загального автомату та біти статусу, якими вони сигналізуються. Стрілками показані події та команди, які приводять до переводу автомату з одного стану в інший. Подія Standstill detected сигналізує про виявлення зупинки двигуна. Можливе аварійне переведення приводу в стан S1 (на діаграмі позначено індексом b) . 11.3.3. Операційна робота приводів PROFIdrive в режимі управління швидкістю У PROFIdrive прикладні режими роботи приводів виділяються у шість прикладних класів (Application Class, AC). Всі режими управління моментом та розімкнене управління швидкістю відносяться до АС1 "Standard Drive". На рис.11.11 показана функціональна діаграма операційного режиму приводу SatndardDrive.
В таблиці 11.2 зведені всі команди PROFIdrive в яких біти 4,5,6,8,9 тільки для режиму управління SatndardDrive. Таблиця 11.2 Команди PROFIdrive
В таблиці 11.3 наведені зведені біти статусу PROFIdrive, в яких біти 4,5,6,8,10 тільки для режиму управління SatndardDrive.
Таблиця 11.3 Зведені біти статусу PROFIdrive
Приклад 11.1. PROFIDrive. Написання програми для організації взаємодії ПЛК S300 з ЧПР Danfoss. Завдання. Створити конфігурацію та програму користувача в пакеті STEP7 для управління (задана частота) та контролю (плинна частота, струм двигуна, напруга двигуна, аварії, попередження) частотним перетворювачами Danfoss типу FC100/200/300 з ПЛК Siemens типу S300 по мережі PROFIbus DP з використанням профілю PROFIDrive. Рішення. Частотні перетворювачі Danfoss FC100/200/300 можуть управлятись з використанням профілів FC або PROFIDrive. Тип профілю а також інші комунікакаційні настройки вибираються при кофігуруванні частотного перетворювача. Для ПЛК S300 в середовищі STEP7 необхідно створити проект, налаштувати ПЛК на роботу з PROFIBUS DP в якості Ведучого. В якості Веденого добавляється пристрій типу FC100/200/300 як на рис.11.12 (попередньо необхідно встановити потрібні файли .gsd). Для даного пристрою вибирається кількість змінних обміну та їх консистентність. Для Danfoss 6 вхідних та вихідних слів даних процесу забезпечує 4-тий тип PPO, модульна консистентність забезпечує нерозривність даних для всіх 12 байт (6 слів). На вкладці Parameter Assignment властивостей вибраного ЧПР, вибираються необхідні змінні для його вхідних/вихідних параметрів. Параметри Fieldbus CTW(слово COMMAND), Fieldbus REF (завдання) та Status Word (слово STAUS) – є наперед визначеними і не змінюються. Інші параметри контролю вибираємо відповідно: Frequency (дійсна частота), MotorCurrent (струм двигуна), Motor Voltage(напруга двигуна), VLT Alarm Word (слово аварій), VLT Warning Word(слово попереджень). Відповідно до виділеної пам’яті образу процесу (рис.11.12) параметри будуть розміщуватися в наступних змінних: FieldbusCTW-QW0; FieldbusREF- QW2; StatusWord-IW0; Frequency-IW2; MotorCurrent-IW4; MotorVoltage-IW6; VLTAlarmWord-IW8; VLTWarningWord-IW10; Тобто задану частоту або швидкість (залежить від на лаштування частотного перетворювача) необхідно записувати в QW2, управляти станом PDS через зміну QW0, контролювати стан - IW0. Для управління машиною станів створимо функцію FC200 на мові SCL з назвою PDS_CTRL (рис.11.14). Дану функцію можна визвати в блоці ОВ1 (рис.11.13). В функції PDS_CTRL слід звернути увагу на те, що байти в 16-бітному слові в ПЛК типу S7 розміщуються наступним чином: молодший байт слова – з старшим номером, старший байт – з молодшим номером. Тобто d IW0 старший байт буде в IB0, молодший – в IB1. Тому при використанні змінних статусу та команди як набору бітів tmpSTATUS_AR та tmpCOMMAND_AR необхідно врахувати іншу нумерацію бітів: біти 0-7 знаходяться в масиві з індексами 8-15, 8-15 – з індексами 0-7.
Оставить комментарии Вы можете здесь http://pupena-san.blogspot.com
|
Сети > Коммуникации с электроприводами >